Kwas Chlorogenowy CGA800

Kawa jest jednym z najczęściej spożywanych napojów na kuli ziemskiej. Szacuje się, że każdego dnia serwuje się blisko 1500000000 kubków „małej czarnej”. Pomimo wielu lat sporów dotyczących picia kawy do dnia dzisiejszego nie udało się ustanowić jednolitego stanowiska, co do zasadności spożywania naparu z palonych ziaren kawy.

Kwas Chlorogenowy CGA800, mniej znany

kwas chlorogenowy cga800 i smukła sylwetkaZiarna kawy były wielokrotnie poddawane badaniom laboratoryjnym, których celem było odkrycie prawdziwej kwintesencji kawy oraz jej właściwości i wpływu na organizm ludzki. W wyniku badań prowadzonych nad składnikami znajdującymi się w ziarnach kawy ustalono, że zawierają one nie tylko pobudzającą kofeinę, ale także kwas chlorogenowy CGA800, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy stał się prawdziwym remedium dla osób zmagających się z nadwagą lub otyłością.

Niezwykłe właściwości kwasu chlorogenowego CGA800

kwas chlorogenowy cga800 ekstraktBadania dotyczące właściwości kawy trwają nieprzerwanie od dziesiątek lat, dotyczą one przede wszystkim zastosowania ekstraktów znajdujących się w kawie w leczeniu wielu przewlekłych chorób, w tym cukrzycy typu 2. Do niedawna wiązało się to jednak ze swoistym konfliktem interesów, ponieważ kawa prowadziła wprawdzie do znaczącego spadku symptomów chorób insulinozależnych, ale jednocześnie pojawiało się ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, w tym podwyższonego ciśnienia krwi oraz wzrostu homocysteiny w osoczu.

Niektóry grupy, w tym osoby cierpiące z powodu nadciśnienia tętniczego, dzieci, młodzież oraz osoby starsze są w sposób szczególny narażone na negatywny wpływ zawartej w kawie kofeiny. Istnieją także badania, które sugerują ograniczenie spożycia kawy przez kobiety w ciąży, aby nie przekroczyć spożycia na poziomie 300 mg /dzień, co pozwoli uniknąć poronienia i upośledzenia płodu w trakcie rozwoju embrionalnego.

kwas chlorogenowy CGA800 budowa

kwas chlorogenowy CGA800 budowa

Z farmakologicznego punktu widzenia kawa nie różni się od innych związków pochodzenia naturalnego wykorzystywanych w leczeniu rozlicznych schorzeń. Ponieważ kawa jest prepratem złożonym, dlatego udało się z tej aromatycznej mieszaniny związków wyselekcjonować takie, których znaczenie pozostawało dotychczas ukryte. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku szczególnie jeden związek – kwas chlorogenowy CGA800.

Kwas CGA800 okazał się niezwykle ważnym związkiem z grupy biologicznie czynnych polifenoli. Badania laboratoryjne oraz testy in vivo wykazały, że kwas chlorogenowy jest nie tylko związkiem o silnym potencjale antyoksydacyjnym, ale także – a może przede wszystkim – związkiem, który wykorzystywany jako składnik tabletek na odchudzanie może się przyczynić do znaczącego spadku masy ciała osób borykających się z otyłością lub nadwagą.

Kwas chlorogenowy CGA800, czyli nowa broń w walce z otyłością!

Skuteczność kwasu chlorogenowego CGA800 w walce z otyłością i nadwagą potwierdzono w wielu badaniach. Sprawdzano między innymi zmianę w zakresie wchłaniania glukozy w przewodzie pokarmowym, co w przypadku osób cierpiących z powodu cukrzycy ma szczególne znaczenie.


Kwas chlorogenowy CGA800: studium przypadku

Cel badania: wpływ kwasu chlorogenowego na zmianę wagi oraz współczynnika BMI

Metoda: W badaniu porównawczym wzięło udział 30 ochotników.

15 uczestników badania o współczynniku BMI 27.5 – 32.0 kg/m2 przyjmowało przez 12 tygodni ziarna kawy o podwyższonej zawartości kwasu chlorogenowego CGA800.

15 uczestników badania stanowiło grupę porównawczą.

Wyniki badań:

Po 12 tygodniach zaobserwowano wyraźny spadek masy ciała u wszystkich osób przyjmujących ziarna kawy o podwyższonej zawartości kwasu chlorogenowego. Średni spadek masy ciała wyniósł w grupie badawczej 5,4 kg +/- 0,6 kg

Kwas chlorogenowy CGA800, czyli rewelacje dr Vinsona

Najbardziej znane badania dotyczące wpływu kwasu chlorogenowego CGA800 zostały przeprowadzone przez zespół badawczy dr Vinsona. Wyniki uzyskane podczas 12 tygodni badań zaskoczyły nie tylko naukowców, ale także dietetyków i wszystkich zainteresowanych wpływem kwasu CGA800 na ludzki organizm. Dr Vinson podszedł do kwasu chlorogenowego w zupełnie inny sposób niż pozostali naukowcy zajmujący się badaniem tego fenolu. Dr Vinson słusznie zauważył, że kwas chlorogenowy CGA800 występuje w największym stężeniu w ziarnach kawowca, które nie zostały poddane procesowi palenia. Kwas CGA800 stał się w tym samym momencie prawdziwą rewelacją i rewolucją w środowiskach zainteresowanych efektywnym i bezpiecznym odchudzaniem.tabletki cga800Badania prowadzone w sposób analogiczny do tych, które przeprowadził dr Thom, ale z zastosowaniem kwasu chlorogenowego CGA800 pozwoliły na osiągnięcie następujących wyników:

  • średni spadek współczynnika BMI: -2,92 ± 0,85 kg/m2
  • średni spadek masy ciała: – 8,04 ± 2,31 kg
  • średni spadek stopnia otłuszczenia ciała: -4,44% ± 2,00%
  • oraz niewielki spadek częstotliwości akcji serca: -2,56 ± 2,85 uderzeń na minutę

Ponadto naukowcy nie dostrzegli skutków ubocznych, które mogłyby w jakikolwiek sposób zachwiać dobrą marką tabletek odchudzających zawierających Kwas CGA800.

Podobnych badań dotyczących wpływu kwasu chlorogenowego oraz innych związków o potencjale odchudzających można w zasobach internetu znaleźć dziesiątki. Naukowcy i farmaceuci zaczęli wreszcie dostrzegać potencjał w miejscach, które były przez całe dziesięciolecia bagatelizowane.

Dzięki przytoczonym wynikom badań i opisanym działaniom kwasu chlorogenowego CGA800, łatwiej będzie podjąć decyzję o zastosowaniu kuracji odchudzającej z wykorzystaniem preparatu zawierającego jego ekstrakt. Medyczne i naukowe potwierdzenia skuteczności sprawiają, że są to preparaty zasługujące na najwyższe zaufanie. Na koniec pozostaje jedynie życzyć jak najlepszych efektów podczas pozbywania się zbędnych kilogramów z zastosowaniem tabletek zawierających w swoim składzie kwas CGA800.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *